| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Este adevărat ca deși Fotbalul e sportul rege din punct de vedere al câștigurilor jucătorilor... Tenisul e peste fotbal din acest punct de vedere? De exemplu Nadal și Federer au câștigat din Tenis peste Ronaldo și Messi, Neymar, Mbapee... Adică ideea este ca un Tenismen de top castiga peste un fotbalist de top intr-o cariera întreaga?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Castigurile lui Nadal sunt bani de buzunar pentru Ronaldo si Messi

| sierra1 a răspuns:

"Nadal și Federer au câștigat din Tenis peste Ronaldo și Messi"

- gresit!

https://www.zf.ro/......n-18165934

| Drimmero a răspuns:

Niciodata nu se va castiga din tenis mai mult ca din fotbal. Fotbalul e cel mai bogat sport, gandeste-te doar ca pe langa salarii ei fac bani si din publicitate, sponsori, fel si fel de contracte, sunt milionari in euro cu averi mari.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Drimmero):

Ronaldo a devenit recent chiar miliardar big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Miliardari cu siguranta sunt, nu stiu daca in euro, dar au bani garla cat sa traiasca inca 5 generatii.

| aditimus a răspuns:

#1 Roger Federer. more.
#2 Cristiano Ronaldo. more.
#3 Lionel Messi. more.
#4 Neymar. more.
#5 LeBron James. more.
#6 Stephen Curry. more.
#7 Kevin Durant. more.
#8 Tiger Woods. more.

Dupa cum vezi si alte sporturi sunt in top baschet, golf, snooker
Depinde de cati bani faci si cum ii investesti fiecare are propria lui afacere : hoteluri, scoli de fotbal/tenis, reclame, restaurante etc