| Emokid9 a întrebat:

Este adevarat ca faci degeaba abdomene ca nu scapi de grasimea de pe el si mai intai trebuie data prin diete si dupa aceea sa le faci? Eu fac exercitiile de pe you tube alea de 8 minute.Nu credeti ca e prea putin sau e suficient? ps:eu fac mult mai multe

Răspuns Câştigător
| Maria2901 a răspuns:

Sincer eu ma apucasem prin vara de workout ca lumea, adica faceam cate 200 de abdomene fara pauza(seara) si dimineata aveam abdomenul foarte plat, dar acum faza e ca eu sunt si foarte slaba, dar se observa diferenta. Eu zic sa lasi videoclipurile de pe yt sau cel mult sa te inspiri de acolo si sa iti faci un program dupa cum vezi ca te avantajeaza happy sper ca te-am ajutat :*

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

8 minute de exercitii nu sunt suficiente nici pentru reducerea grasimii de pe... creier!

| Emokid9 explică (pentru Bula):

De ce trebuia sa raspunzi nu aveai ce face mai bine nu ziceai nimic eu am pus o intrebare care chiar ma ajuta si am vrut sa clarific ceva si tu dai un raspuns de copil de 11-12 ani.Du-te si gaseste ceva de lucru ca ai nevoie.

| Bula a răspuns (pentru Emokid9):

1. Daca vrei sa dai jos grasimea si sa faci muschi, atunci nu faci dieta, ci schimbi meniul.
2. Exercitiile fizice trebuie sa fie intense, multiple si de durata suficient de lunga sa porneasca metabolismul inversat de magazionare a grasimilor de pe corp. Asta inseamna cel putin o ora zilnic.

| Emokid9 explică (pentru Bula):

Ok mersi am vrut de mult sa mi schimb meniul și eu făceam pe zi in jur de 150-200 abdomene+făceam și 40 minute cardio și iarăși 40 minute cu bicicleta de fitness.Si practic le fac degeaba daca nu mănânc cum trebuie...

| AdrianTzar a răspuns:

Nu este suficient, e nevoie si de regim

| Cosmin_Adăscăliței_1998 a răspuns:

E foarte bun video acela, dar ajuta și regimul