| UtilizatorulCelFrumos a întrebat:

Este adevarat ca flotarile cu batai in palme sau cu desprindere de la sol ajuta la cresterea fortei in loviturile de pumn?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa e dar se aplică mai cu seamă celor frumoși-foc!

| sabin89 a răspuns:

Tot mai bune sunt loviturile cu piciorul...

| gabicoo a răspuns:

Băi și tu te crezi Vandam? Sau îi fi vreun soi de CiocNoris?
laughing

| Werrich a răspuns:

Rozeta ajuta și mai mult în loviturile de pumn.

| AnastasiaK a răspuns:

In mod normal as zice da, dar pentru ca iti stiu parcursul pe acest site, tie în mod special iti zic NU. De ce? Pentru ca e mai importanta partea de cinematica din biomecanica loviturii decat cinetica. Degeaba ai tu forta daca nu știi să o transpui corect in lovitură.

| Eibogu a răspuns:

Doar puțin)

| Darius81 a răspuns:

Iei cutit si ce lovituri de pumn iti mai trebui?

| CroitorașulCelViteaz777 a răspuns:

Pumnii nu sunt făcuți să lovească, articulațiile implicate sunt prea sensibile pentru asta. (Sfat de la un luptător din Legiunea Străină)
Caută să înveți alte proceduri mai eficiente energetic și de impact.

| UtilizatorulCelFrumos explică:

Ma da nici un răspuns concret, ziceți și voi serios, ajuta sau nu.