| Yosefin a întrebat:

Este adevarat ca mai poti creste in inaltime dupa 21 de ani? La baieti ma refer.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde.
Unii se opresc la 18 ani din crescut. Altii continua pana la 23-24.
Eu aveam la 19 ani 1, 98 m inaltime, si tatal meu ma tachina mereu ca atunci cand voi merge in armata voi mai pune 3-4 cm, si eu ii ziceam sa imi dea pace ca am destul cit am. Am facut armata la 22 de ani, si a fost exact asa cum a zis tatal meu.
Ideea e ca daca vrei sa mai cresti dupa 21 de ani, sportul, miscarea, te poate ajuta in acest sens.

| AlexCristi97 a răspuns:

Mai poti creste de la 20 pana la 24 inca vreo 3 centimetrii in toti acesti 4 ani...Nesemnificativ parerea mea, nu ar trebui sa te bazezi pe asta si sa accepti inaltimea ta asa cum e ea.
Eu am 21 si de 2 ani am crescut 1 cm.

| alin1317 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Tu macar ai crescut 1cm:-))) eu de la 16ani am aceeasi inaltime.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru alin1317):

laughing Depinde si de persoana. Aveam in liceu un prieten care avea 1.65 si undeva pe la 18 ani s-a inaltat si el laughing 15 cm intr-un an. Acum e mai mare ca mine laughing.

| alin1317 a răspuns (pentru AlexCristi97):

Eu sunt micut, dar am 100 kg ahahahahah

| nirocino a răspuns:

Sigur ca da, pana pe la 24 de ani! Bafta!

| alin1317 a răspuns:

Eu am 21 ani si am o inaltime de 1. 73cm de la varsta de 16-17 ani.