| Demeister a întrebat:

Este adevarat ca majoritatea sportivilor de performanta care practica sporturi dure gen kickbox, box si MMA sunt derbedei si se amesteca in batai?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Intr-adevar sunt destul de multi care, dupa parerea mea, nu se pot numi oameni. Recomand seria "When boxers lose control". O gasesti pe Youtube. Vei intelege foarte multe despre acesti luptatori. De asemenea, poti cauta ce a facut War Machine recent sau ce comportament avea Mike Tyson pe vremea cand boxa. Noi ii avem pe fratii Bogdan si Andrei Stoica care se implica, deseori, in bataile dintre suporteri. Exista si multi baieti de treaba, dar acesti luptatori, poate din cauza mediului in care au crescut si educatiei pe care au primit-o, prefera sa rezolve un conflict cu bataia, lucru pe care un om cu o educatie aleasa l-ar vedea inadmisibil.

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu... majoritatea practicantilor de arte martiale si sporturi de contact sunt cei mai pasnici oameni pe care ii poti intalni.
Mai sunt si exceptii iar aceea nici nu poti fi numiti sportivi

| Demeister explică (pentru Nickname1890):

De ce sunt "paşnici"?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Demeister):

Pentru ca artele martiale te invata sa fii disciplinat si sa eviti conflictele nu sa le cauti si sa fii un bataus.

Bataia, daca se poate numi asa este in ring si atat, dupa care adversarii se imbratiseaza la sfarsitul meciului, de multe ori sunt chiar prieteni in viata reala. Este un sport, ca oricare altul.

| WaterDrop a răspuns:

Se arunca in batai pentru ca nu au scoala indeajuns de multa ca sa stie mai bine.

| alexandrualind a răspuns:

Posibil.

| Username55 a răspuns:

Nu tocmai...sunt cativa luptatori ce provin de pe strada insa nu multi rezista pentru ca in asemenea sporturi trebuie sa fii mai intai de toate disciplinat, lucru care lipseste deseori cu desavarsire la acestia

| madymeow a răspuns:

Vezi filmul "Rocky" si iti poti face singur o parere despre asta. Dar te avertizez ca o sa iti dea dependenta laughing)