| Ady117 a întrebat:

Este bun programul pe care îl am la sală?
Luni : Biceps, triceps.
Marți : Piept.
Miercuri : Umeri, trapez.
Joi : Spate.
Vineri : Picioare, abdomene.

4 răspunsuri:
| Mihαi a răspuns:

Ce zici de programul acesta?
Luni: Piept, spate
Marti: Umeri
Miercuri: Abdomene
Joi: Brate (biceps, triceps, antebrat)
Vineri: Abdomene
Sambata: Picioare
Duminica: Zi de odihna
Asta e programul pe care il folosesc. Ai putea sa-l incerci.

| Ady117 explică (pentru Mihαi):

Mersi, dar sunt prea mult 6 zile pe săptămână... Mușchii au nevoie de 2-3 zile ca să se recupereze mai bine și să se mărească.
Și când faci piept sau spate sunt destule exerciții pentru fiecare grupă, nu prea cred că e ok să le faci în aceeași zi.
Seară bună.
Mersi totuși pentru că ai vrut să mă ajuți.

| alecsawng01 a răspuns:

Pai il simti ca lucreaza? nu cred ca e nimeni in masura sa ti zica daca e bun sau nu, pentru ca pentru fiecare e diferit, eu cred ca e cam mult, soliciti 5 zile pe saptamana corpul, indicat este 3 4 zile pe saptamana, ai putea sa faci luni, marti, miercuri liber, joi si vineri, daca as fi in locul tau as combina umerii cu bicepsul si tricepsul, trapezul cu spatele si vineri as face picioare, poti oricand sa faci o saptamana asa, o saptamana schimbi si faci abdomen, important e tu sa simti ca e bine pentru tine

| DannyQ a răspuns:

Cât de cât, dar am sa îți dau eu altul mai bun:

Luni: Spate cu Biceps
Marți: Picioare și abdomen
Miercuri: Piept
Joi: Umeri cu Trapez
Vineri: Triceps

Dar ai grija ce tip de exerciții faci ținând cont de faptul că ai 5 antrenamente consecutive pe săptămână și doar 2 zile pauza am încercat să nu îți aglomerez grupele deoarece mușchiul trebuie sa se odihnească și să se recupereze.