| YoyoXender a întrebat:

Este mai bine sa faci antrenament fără creatină?
Eu am facut progres mai greu fără dar am avantajul ca nu ma îngraș si pot sa obțin rezultate bune la antrenamentul ce mi l-am construit singur fără sală (sală o fac acasă)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte bine, fiindca creatina este produsa NATURAL de corpul uman!
Mancand sanatos cu multa fructe proaspete, legume si carne poti sa slabesti si poti sa-ti faci muschiuleti frumosi, daca faci si sport in acelasi timp. Totodata nu faci dezechilibre chimice hormonale si asa este cel mai sanatos.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sala acasa = aberatie de copii mici

| Tiberiu95 a răspuns:

Creatina te ajută mult să arzi grăsimile. Depinde ce fel de antrenamente vrei să faci, de obicei creatina e folosită de persoanele care vor să scadă în greutate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tiberiu95):

De cand te ajuta creatina sa arzi grasimi? Vezi ca o confunzi cu carnitina.

| raMLesS a răspuns (pentru Cosmin86):

Am inteles ca ai participat la niste concursuri, unde te pot vedea si eu? Te stiu de mult timp pe site-ul asta dar nu stiu cum arati laughing

| Tiberiu95 a răspuns (pentru Cosmin86):

+ pe lângă asta, transformă grăsimea în țesut muscular.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tiberiu95):

Nope, un tip de celula NU se transforma in alt tip de celula, e IMPOSIBIL ANATOMIC. Grasimea NU se transforma in muschi si nici invers.