| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Eu am fundul mare de la grasime. Merg la sala si ma intrebam, dacă as începe sa fac muschi si sa ridic greutati/ sa fac genuflexiuni, muschii mi s-ar pune pe grasime sau cum?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Prima data trebuie sa scapi de grasime, si asta poti s-o faci numai prin exercitii cardio si ALIMENTATIE, degeaba alergi o vara intreaga ca o punga de chipsuri si-o inghetata iti anuleaza antrenamentul.
De 3 ori/sapt.fa miscare cardio, si de 2 ori cu greutati, uite aici cam ce exercitii sa faci pentru tonifierea fundului https://wwws.fitnessrepublic.com/......kouts.html
http://101healthadvice.com/butt-lift-workout/

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum sa pui muschi peste grasime? Stii ceva despre anatomia omului? Daca faci exercitiile corect e posibil sa mai scapi de grasimea de pe fese (fund). Ar trebui sa ceri sfaturi unui instructor, daca exista pe la sala.

| K0sti a răspuns:

Muschiuleti impanati... oare?

| IoanaIonuca a răspuns:

Ca sa faci muschi, trebuie sa dai jos grasimea si apoi se dezvolta ei. In niciun caz, peste.

| ςгเรtเภยкค explică:

Mulțumesc de răspunsuri! Apreciez răspunsurile voastre. Iar ironiile ma ajuta foarte mult, ce pot zice.

| AlecCusca a răspuns:

N-ai cum sa slabesti numai pe fund.Ca sa slabesti la fund trebuie sa slabesti peste tot si n-ai cum sa transformi grasimea in muschi.

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

Nu vad cum ai reusi sa faci mushi la fund daca ridici greutati. Cineva mi-a spus ca grasimea de pe fund se da jos prin alergat, prin muult alergat. In plus nu vad cum ar putea muschii sa se puna peste grasime cat timp ei sunt sub grasime.

| ςгเรtเภยкค explică (pentru Aaaaa1111bbbb2222):

Am alergat toata vara si degeaba.

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns (pentru ςгเรtเภยкค):

Cat si cum? O ora/zi sau?

| 6991Oliver a răspuns:

Facand sport intens grasimile vor arde iar muschii vor incepe sa se dezvolte dupa ce grasimea de pe corp s-a eliminat. Deci in cazul tau primul proces care va avea loc facand sport si transpirand, va fi arderea grasimilor din corp iar abia dupa ce grasimea va disparea atunci vor incepe si muschii sa se dezvolte happy