| Mariusalex23 a întrebat:

Eu fac sala cam de o luna. Trebuie sa recunosc ca nu prea se vedelaughing M-am dat mare la un prieten ca am muschi. Ce pot face sa para ca am? Adica s-a arate mai umflati.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Creatina, retine apa,dar nu face masa musculara mai mare,depinde multi factori, alimentatia, genetica, somnul, vezi de un antrenor macar o luna

| Cosmin86 a răspuns:

Sala 2 ani + 3-4 fripturi pe zi (+carbohidrati, evident). Si o sa-i ai un pic mai mari.

| RobertMoon a răspuns:

Daca faci de o luna cum ai vrea sa para muschii umflati? Sunt probabil aproape la fel ca in prima zi, mai asteapta 5 luni macar ca sa vezi rezultate vizibile si ia-ti un tricou mai mulat, macar atat laughing

| aXy99 a răspuns:

Nimic. Absolut nimic. Intr-un timp scurt, nu te poate ajuta nimic, nici creatina, nici steroizii, nici nimic.
Pe termen lung, daca esti perseverent, esti in surplus caloric si proteic si vei continua sa te antrenezi eficient, vei creste in masa.

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Nu se absoarbe asa repede, iar rezultate finale sunt oricum foarte putin vizibile.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Eu unu de cand sunt focusat pe negative am observat ceva

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Si ce treaba are asta cu creatina?
Intr-adevar, repetarile excentrice te ajuta sa cresti in masa musculara foarte eficient, mai ales daca nu obisnuiai sa faci inainte.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Creatina doar retine apa in masa musculara, vream sa spun ca focusarea pe negative ajuta mai mult

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Asa e, la mine nu s-a cunoscut deloc retentia de apa de la creatina, nici vizibil, nici pe cantar.
Repetarile axate pe negativ ajuta, dar nu te ajuta in cateva zile sa te faci mare sa iti impresionezi prietenii la care te-ai laudat deja ca esti Phil Heath laughing