| Tsukuyomi6 a întrebat:

Eu merg la sala dupa 1-2 ore dupa ce am mancat 2-3 mese bogate in carbohidrati si proteine.Un prieten merge pe stomacul gol sau dupa ce a mancat o ciocolata. Cum este mai bine sa mergi dupa ce ai mancat sau pe stomacul gol?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Dupa ce ai mancat, normal. Doar nu vrei sa lesini pe acolo. Dar nici sa te indopi nu are rost. Depinde de persoana. Degeaba tragi de fiare daca ai stomacul gol, pentru ca pierzi din masa musculara in loc sa castigi.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

La 2 ore dupa masa e bine.

| RAY a răspuns (pentru Catalion):

Nu pierzi nici o masa musculara, ai fost la biologie vreodata? organismul cand i este foame intra in procesul de descompunere a grasimi daca asta dureaza 3 zile atunci corpul descopune si masa musculara in glucoza,nu are importanta cand faci sport daca esti infometat sau nu conteaza doar intesitatea atat, nu arzi mai mult daca esti infometat sau daca nu esti, inainte de cardio e buna mierea sau cartofi dulci, inainte de culturism e bun un sniet de pui, porc

| RAY a răspuns (pentru Catalion):

Nici un studiu nu a demonstrat asta, plus ca putem vorbi de intestinitate daca face sprinturi va slabi in grasimi, organismul nu recurge la masa musculara astea sunt aureli, organismul recurge la grasimi