| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Eu pe laptop am bluetooth si as vrea sa imi trimit pe telefon messengerul. Merge? Daca nu, zice-ti-mi cum sa fac. Funda primului raspuns care a mers happywinking

Răspuns Câştigător
| IonutRazvan a răspuns:

Intra cu telefonul sau cu laptopul aici: http://www.mobile9.com/ Selectezi modelul telefonului in stanga bifezi Software si o sa iti apara meessengeru compatibil si dupa... il trimiti pe telefon

| Catalyn13Barcelona explică (pentru IonutRazvan):

Unde dau dupa ce intru?

7 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Nu va merge. Aplicatiile pentru telefon au diferite extensii. Pentru telefoanele cu sistem propriu de operare (gen LG) exista aplicatii.jar, pentru android.apk, pentru iPhone.ipa, pentru Symbian.sis. Poti sa cauti pe google si sa te documentezi.

| eucumine010 a răspuns:

Merge, dar trebuie sa ai aplicatia compatibila pentru telefonul tau in pc, apoi o trimiti prin bluetooth si o instalezi pe telefon. Cea pe care o folosesti pe pc nu e compatibila cu nici un telefon, e stric pentru pc. Mai simplu o poti descarca direct cu telefonul daca ai internet pe el si gata.

| dragos1294 a răspuns:

Nu merge sa trimit messu de pe pc pe tel k nu e compatibil, daca vrei sa ai mess pe tel intri pe m.yahoo.com si dai la messenger(pe telefon)

| trafikantu a răspuns:

Daca vrei sa trimiti pe tel orice, de pe laptop, apasa Start, apoi scrie jos la Run: fsquirt si apasa Enter. De acolo e usor.

bafta.

| Ancutss30 a răspuns:

Du.te intr.o zona cu Wirless, si incearca sa intrii pe google.ro,iar apoi scrie yahoo messenger download si iti va da multe site.uri.nu merge cu bluetooth, e varianta speciala pentru telefon. Funda!?

| Deenissa a răspuns:

Sa trimiti dupa lap-top pe telefon nu merge. Poti sa descarci Messengeru'l pe mobil, desigur daca ai internet sau daca ai WI-fi prin wireless.Dar eu iti recomand shMessenger in locul Messenger'ului normal, e mult mai bun.