| bzbzbz a întrebat:

Exercitiile cardio sunt cele mai bune pentru slabit?

5 răspunsuri:
| ronaldoedy2011 a răspuns:

Da

| MioaraParalescu a răspuns:

Da sunt cele mai eficiente cand e vorba de slabit.
Nu le poti inlocui cu nimic!

| Marius1985 a răspuns:

Oarecum. cardio de intensitate mica nu este asa bun. te plafonezi repede, si iti consuma masa musculara. incearca antrenamentele pe intervale de intensitate. un exemplu sunt sprinturile. alergi cat poti de repede 50 de m. apoi 100 de m ii emrgi sau alergi f usor; apoi iar 50 m sprint, si tot asa. si saritul coardei este bun, si preferatele mele sunt scarile; alergi pe ele cat poti de repede, apoi le cobori usor, apoi iar le urci in viteza. ai prins ideea happy. 20 de minute de astfel de antrenamente se spune ca fac cat 90 de minute de alergare la viteza mica.

| pastapac a răspuns:

Pentru slabit iti recomand sa sari coarda (cred ca este un exercitiu cardio). Stiu ca pare ciudat dar functioneaza. Poftim aici detalii: http://www.eva.ro/......28645.html

| anonimus99uu999 a răspuns:

DA sunt cele mai bune. Si mai sunt foarte bune (tot cardio) scarilewinking Sa faci alergare pe teren variat...sunt o groaza de exercitii si tehnici de slabit. Bafta big hug