| IonutValeriu a întrebat:

Exercitiile facute cu greutatea corpului pun presiune pe coloana?
Vreau sa mi comand benzi dinalea elastice, sa le pun talpi si sa trag la biceps cu ele, sa fac deasupra capului pana in spate la ceafa, in fata pieptului, etc, insa am probleme cu coloana si nu vreau sa agravez deloc problema. Am vazut ca folosind acele benzi poti sa iti antrenezi toate grupele musculare aproape. Sunt recomandate?

2 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Acele benzi sunt foarte bune si exercitiile acelea nu afecteaza coloana. Daca vrei sa faci si alte exercitii, s-ar putea sa se simta. Ideea e ca cele pe care le-ai spus nu te vor afecta.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Acele benzi nu afectează.