| marian22313 a întrebat:

Exiata o sala de fitness in Galati care primeste copii cu varsta de 10 ani?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este recomandat sa faci sala sub 16 ani, asa ca eu zic sa stai cuminte sa mai copilaresti putin.
Sfatul meu este ca cei care vor sa faca culturism in primul rand sa se apuce cat mai tarziu, din cate stiu la baieti cartilajele sunt complete abia pe la varsta de 23 de ani, deci cam pe atunci merita.
Sportul cu greutati facut mai devreme de acea varsta distruge cartilajele datorita greutatilor care apasa pe acestea, fiind fragede cedeaza si de aici apar accidentarile.
Tot ce va spun este din proprie experienta, am mai multa incredere in experienta proprie cat si a celorlalti din jur decat in studii stiintifice scrise de soareci de biblioteca.

| presus a răspuns:

La 10 ani esti prea firav, prea putina vlaga, prea fraged corpul. Dupa parerea mea, sub 16 ani nu ai ce cauta intr-o sala de sport. Sfatul meu este sa mai astepti 6 ani, apoi sa te documentezi, si poti incepe antrenamentul.

| BloodyLips a răspuns:

Sala la 10 ani? Serios? Copiii sub 14 ani n-ar trebui sa aibă acces la internet.