| Spartacus334 a întrebat:

Exista posibilitatea sa faci muschi acasa, cu exercitii ca flotari, abdomene si genuflexiuni?

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

A fel si cu restul exercitiilor, la inceput e greu sa le faci corecte pe toate, asa ca faci corect cate poti iar apoi cand nu mai poti le faci cum poti, te chinui in orice fel astfel incat sa le termini, nu sa le lasi balta. Cu timpul o sa poti sa faci in mod corect din ce in ce mai multe repetari si o sa ajungi in cele din urma sa nu mai ai nevoie sa te chinui deloc furandu-le.
Ciclul de antrenament propus de instructor este acesta:
Exercitiul Serii Repetari
Genoflexiuni 2 15
Genoflexiuni laterale 2 10 pentru fiecare picior
Flotari cu capul in jos 2 10
Flotari cu mainile departate 2 10
Flotari cu mainile apropiate 2 10
Ridicari de trunchi 2 10
Incordari de Biceps 2 10
Abdomene 2 15
Muscle & Fitness

https://www.youtube.com/watch?v=pDvUOQ64A7M
https://www.youtube.com/watch?v=U7JV9Kf8Keg

| DovleacTurbat a răspuns:

Flotari-70% piept, 15% triceps, 15-deltoid. Abdomene-muschii abdominali, genuflexiuni coapse si fesieri. Cu spatele, bicepsul, trapezul, gamba ce facem?