| Anonim6666666 a întrebat:

Fac 5 tipuri de exercititi cu gantere de 50 de ori, 25 de abdomene si 20 de flotari.Trebuie sa le fac in fiecare zi sau de 3 ori pe saptamana?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"de 50 de ori"? ce e prostia asta ed antrenament?

MAXIM 8 repetari, poti peste, maresti greutatea.

| vocea a răspuns:

3 ori este foarte bine succes

| doggy123 a răspuns:

De 3 ori pe saptamana e perfect dar daca vrei poti face si sambata dar mai putin

Răspuns utilizator avertizat
| ValyComan a răspuns:

Făcând în fiecare zi şi "de 50 de ori" nu reuşeşti decât să-ţi distrugi masa musculară. Dacă vrei masă musculară renunţă la 50 de ori şi 1-2 antrenamente pe săptămână sunt suficiente. Ce exerciţii faci?

| Anonim6666666 explică (pentru ValyComan):

Pentru biceps, triceps, sunt gantere de 2kg de aceea fac de atatea orihappy

| ValyComan a răspuns (pentru Anonim6666666):

Aceeaşi greşeală o făceam eu când eram mai mic. Nu rezolvi nimic. Fă-ţi rost sau improvizează-ţi nişte greutăţi mai mari. Dacă nu schimbă exerciţiile care le faci cu ganterele şi fă tracţiuni etc astfel încât să execuţi maxim 10-12 repetări. Apropo, ce vârstă ai?

| Anonim6666666 explică (pentru ValyComan):