| anonim_4396 a întrebat:

Fac abdomene de cateva zile (100 pe zi in fiecare noapte) si vreau sa stiu daca o luna ar fi destul?

4 răspunsuri:
| Daria_8647 a răspuns:

Depinde de tine si corpul tau. Fa o luna abdomene. alerga. mananca sanatos!winking si dupa o luna ai sa vezi rezultatele, daca esti multumit. nu mai faci. daca nu esti multumit continui! kiss

| TheBlueWolf a răspuns:

Tu mergi pe tiparul fac o luna 5000 de abdomene pe zi in speranta ca imi ajung pana la batranete...nu prietene fa zilnic 50 ca ajung si zi de zi ca sa te mentii in forma altfel risti o tublurare la nivel muscular destul de mare, pe sistemul ori facem ori nu mai facem.Nu stiu ce minte aveti voi in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Theshadowsnake666 de ce zici asa? de parca ai sti ce gandesc eu. NU e adevarat ce ziciwinking.

| JohnnyBi a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic dar shadowsnake ala are dreptate. supraantrenamentul te poate distruge. nu mergi pe tiparul fac 100 zilnic, ci pe tiparul fac 100 azi, 105 maine, 110 poimaine, pauza, 115 dupa. ideea e ca intr-o saptamana sa faci abdomenul de maxim 5 ori (5 zile din 7) ca are nevoie de recuperare. si nu faci 100 pe zi in fiecare noapte, poate faci 100 in fiecare zi sau 100 in fiecare noapte. si decat 100 fara pauza fa cate 33 in 3 serii. lasa abdomenul sa se recupereze dupa efort