| anonim_4396 a întrebat:

Fac antrenament acasă, calisthenics și cu gantere, in ultimele luni forța a crescut, la fel și masa musculară, dar mâna stângă e mai slabă (în putere) decât cea dreaptă dreaptă, pot face ceva sa rezolv asta?

4 răspunsuri:
| Ionicaestecher123 a răspuns:

Încearcă să faci tracțiuni, flotări într-o mână în mână pe care esti deficitar în masă musculară.
Daca nu poți face aceste 2 exercitii încearcă să antrenezi mâna stângă cu ganterele, poți căuta pe YouTube exerciții cu gantere.
Fundă?

| Bazzed a răspuns:

Nu știu exact dacă funcționează pentru ca nu am încercat, dar poți încerca să făci cu mâna stângă pana obosește și apoi faci cu mana dreapta același exercițiu dar nr. de repetări pe care le-ai făcut la mâna stângă pentru ca probabil ai mai multa rezistență în mana dreapta și nu se va resimți la fel