| Maria1211 a întrebat:

Fac exercitii pentru fund de vreo 4 luni si pot sa zic ca nu am rezultate, am mai pus o intrebare ca aceasta si mi s-a spus sa maresc numarul de exercitii si am ajuns sa fac 100-200 de repetari la fiecare exercitiu dar de aici nu am mai crescut numarul, deoarece mi se par destul de multe repetari.Ce credeti ca ar trebui sa fac si care sunt cele cele mai bune exercitii dupa parerea voastra?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce asteptari ai...

| darrio2007 a răspuns:

Dacă nu îți schimbi alimentația poți face și o mie de repetări.Dezarmezi prea ușor, oricum.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? scaun de cîte ori pe zi ai?laughing

| DovleacTurbat a răspuns:

Poti peste 12-15 bagi greutate nu faci 1000900 de repetarii ca sunt egale cu 0, adica antrenezi rezistenta nu masa musculara. Baga genuflexiuni, fandari, squaturi, baga si gambe, restul corpului de ce nu-l lucrezi. Pe langa toate astea ai nevoie de alimentatie. Mananca 1, 2-1, 5g proteina/kg, 4-5g de carbo/kg, 1g grasimi/kg si vezi cum merge, dupa ajustezi dupa bunul plac.

| Maelis a răspuns:

Totul depinde de alimentația pe care o ai. Degeaba făci 200 de repatari dacă nu susții exercițiul cu o alimentație sănătoasă.