| omulpaiangan a întrebat:

Fac sala de 3 saptamani si se vad rezultatele oarecum.dar nu stiu daca lucrez chiar bine, asa ca m-am hotarat sa fac antrenamentul unui baiat care face sala de cateva luni si am vazut ca e mai bine facut. acum am nevoie de un sfat : daca este bun acest program :
luni piept trapez
marti brate si abdomen
miercuri pauza
joi spate umeri trapez
vineri abdomen picioare
sambata-duminica=antrenament cu antrenor personal de box o ora.

daca nu este ceva bine, puteti sa imi modificati voi programul va rog?
am 185cm 73kg mezomorf 16ani.

8 răspunsuri:
| Moonlight15 a răspuns:

Daca faci programul lui, asta nu inseamna ca ajungi ca el, depinde de genetic.De ce face trapezul 2 zile pe saptamana?

| Duucu a răspuns:

Nu îți recomand programul, mai ales dacă ești începător. Eu văd sunt alese aiurea combinațiile de grupe.
Uite programul meu, unde chiar s-au văzut rezultate într-o lună.

Ziua 1: piept - triceps
Ziua 2: spate - biceps
Ziua 3: picioare - abdomen
Ziua 4: umeri - trapez

Nu recomand să lucrezi brațele în același timp, trebuie să iei bicepsul și tricepsul diferit. Acum fă tu cum vrei, eu doar ți-am dat un sfat.
A, da, să cauți mereu cele mai simple tipuri de excerciții dacă ești începător, lasă-le pe cele sofisticate.

| Yukki a răspuns:

Nu e de recomandat sa faci antrenamentul altuia. Un profesor i.a dat programul asta privind caracteristicile lui. Daca tu esti diferit de.el, programul sau nu o sa aiba niciun efect
Iti recomand sa dai acolo. O saptamana bani pe pentru profesor la sala ca sa iti stabilesti un program, si aia e.

| omulpaiangan explică (pentru Duucu):

Voi incerca programul tau!
Multumesc.

| omulpaiangan explică (pentru Yukki):

Am vorbit deja si antrenorul nu face doar pentru o saptamana. face doar pentru o luna si costa 550lei, ceea ce mi se pare enorm.

| alin100 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa antrenamentele altora deoarece la tine poate nu dau roade.Trebuie sa iti alegi antrenamentul cel mai potrivit pentru tine

| RAY a răspuns:

De ce nu bagi cardio? eu recomand bodybeast

| omulpaiangan explică (pentru RAY):

Fac masa deocamdata. Dupa vreun an fac definire