| MasterPi3ce a întrebat:

Fac sala de ceva timp, de 2 ori pe saptamana lucrez picioarele iar in weekend mai fac genuflexiuni intr-un picior(15-20 repetari).Iar cand le fac simt o anumita presiune pe genunchi dar nu ma doare,la sala nu am probleme, ma gandesc ca este mai mult stres pus pe un singur picior.Am aproximativ 80 kg,pot pati ceva la genunchi daca continui? Este bine daca port niste suporturi pentru genunchi? nu stiu cum se numesc fasele alea, am vazut la eMAG ceva de genul http://www.emag.ro/......DHP8N3BBM/ dar nu stiu daca sunt pentru ce am eu nevoie.

1 răspuns:
| Adi2209 a răspuns:

Poate nu intinzi destul de mult muschii picioarelor inainte de a incepe. Nu bag mana in foc. Sau poate ca este mult prea mult volum. Cate exercitii faci pentru picioare la sala?