| ionutflorin123 a întrebat:

Fac sala de ceva timp se vede, dar vreau sa ma reapuc de inot, are rost? Nu as vrea sa imi pierd muschii sau sa slabesc.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cat timp mananci suficiente proteine si suficienti carbohidrati, cat sa sustii efortul sala+inot, nu vad de ce ai "pierde" din muschi.

Si eu fac sala + karate, iar la karate consum mai mult efort decat la inot, e un super-cardio si nu doar ca-mi mentin masa, dar o si maresc.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Problema e ca sunt un hard gainer si nu prea am pofta de mancare

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Poti lua un supliment atunci, gen un weight gainer cu protine+carbohidrati si poate ceva creatina si glutamina(pentru refacere).

Cate fripturi mananci pe zi?

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Am luat whey protein dar mi s-au facut cosuri de la el si aproape nici un efect//

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Pai tu ai nevoie de gainer, nu de concentrat proteic. "whey protein" e concentrat proteic, NU gainer.

Si tu te-ai uitat ce contine, pe langa proteina? Poate contine aspartam (care e toxic) sau altceva.

MEREU te uiti ce contine CONCRET si in ce cantitate, inainte sa cumperi ceva.

| aXy99 a răspuns:

Atata timp cat vei mentine surplusul caloric, vei creste.