| deadman a întrebat:

Fac sala si am o problema cu bicepsul. Bicepsul de la bretul stang creste, iar celalalt nu. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Tyysonn a răspuns:

Esti stangaci?, Incearca sa faci exercitii cu greutati ligere, gantere, si incepe tot timpul cu mana dreapta, daca nu mai poti face cu dreapta nu mai face nici cu stanga. Aceeasi problema am avut-o si eu in dreapta am 41, iar in stanga 42juma. Incearca sa te concentrezi mai mult pe dreapta. Baga flexii cu ganterele din picioare sau din sezut, ciocane, flexi concentrate. In principiu exercitii cu gantere. Eu faceam mai mult cu bara si fiind stangaci probabil ma concentram mai mult pe stanga, din cauza asta s-a mentinut diferenta sau s-a accentuat.

| hideaway a răspuns:

Bună!
Antrenorul tău ce părere are?
O zi bună, şi spor la răspunsuri. happy

| AdiBSN a răspuns:

Ceea ce zici tu e imposibil. Ti se pare doar ca un biceps e mai mare ca altul. In realitate diferenta intre marimi e de maxim 1-2 cm.