| VladLungu a întrebat:

Fac sala si m-am apucat sa iau creatina cam de o luna si acum am patit ceva la brat si trebuie sa fac pauza vreo 2 saptamanai si nu pot sa mai fac sala deloc..cu cratina ce fac? Iau pauza de 2 saptamani cat timp nu o sa mai fac sala sau continui creatina chiar daca nu mai fac sala?

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa faci macar picioare? sau picioare, lombari, abdomen?

| VladLungu explică (pentru Cosmin86):

Nu pot...trebuie sa iau o pauza completa..deci ce fac cu creatina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru VladLungu):

O pastrezi si o folosesti din nou cand te poti antrena.

fara antrenament e degeaba, la fel ca si alimentatia speciala pentru muschi, acum poti sa mananci normal pana te reapuci de antrenamente

| VladLungu explică (pentru Cosmin86):

Asa ma gandeam si eu..sa o patrez si sa o folosesc cand ma apuc de antrenamente... ma gandeam doar sa nu fie ceva rau daca ma opresc din luat creatina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VladLungu):

Oricum te opresti din luat creatina in perioada de definire, deci e ceva normal.

| VladLungu explică (pentru Cosmin86):

Inca o intrebare : cat timp se face sala pentru masa musculara ca sa se faca trecerea la definire?

| Cosmin86 a răspuns (pentru VladLungu):

Cand ai suficienta masa musculara, perioada difera de la om la om.

In general dupa 2 ani faci 1 luna definire si apoi iar masa musculara.

| 66Dany66 a răspuns:

O pastrezi si o folosesti din nou cand te poti antrena.