| AFRAIDs a întrebat:

Facand sport(sala) doresc clar sa pun si masa.Pentru a pune masa am nevoie de o alimentatie foarte buna.Masa de dimineata este esentiala.Stiu "cu ce se mananca" insa vreau diferite alimente ce le pot consuma.Stiu si eu de omleta(3-4 oua intregi) cu o rosie/2, branza,fulgi de ovaz in diverse combinatii, insa astept si alte pareri.Deci mese dimineata, bogate in proteine si ceva carbo

3 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Mananca pui, vita, peste, iaurt grecesc, branzeturi slabe si pudre proteice

| Cosmin86 a răspuns:

Mai poti manca peste dimineata ( gen somon afumat, etc. ), humus ( e o sursa de proteine buna ), linte in diferite combinatii.

| Elevu53 a răspuns:

Nu trebuie sa te rezumi doar la proteine animale. Soia, lintea, fasolea, mazarea, seminte de dovleac, migdalele sunt surse de proteine vegetale. Si nu uita sa consumi vitamine. happy