| aQuaGirl a întrebat:

Facind multe genuflexiuni, alergat pe loc si abdomen cite procente e posibil sa slabesti intr-o luna sau sa faci musculatura. Funda happy

11 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Genoflexiunile si abdomenele NU o sa slabesti fiindca astea sunt exercitii care iti intaresc muschii si nu prea ard multe calorii.
E foarte important sa bei minim 2 litrii de apa pe zi ( apa, nu sucuri sau alte prostii ).
Pentru slabit ar fi indicat sa mergi pe bicicleta, sa inoti, sa sari coarda.
Toate cele bune.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Bai baiatule, cum poti sa spui ca genufllexiunile nu prea ard calorii? Muschii picioarelor reprezinta aproximativ jumatate din masa musculara a corpului. Intotdeauna un muschi dezvoltat va consuma mai multa energie decat unul slab dezvoltat. Pentru slabit bicicleta, inot? Poti sa faci 2ore bicicleta daca nu esti pe deficit caloric nu slabesti niciodata. Alimentatia e baza.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Goldenboy97):

Documenteaza-te ba si nu mai da raspunsuri aiurea daca nu ai habar!
Ba astea nu ard calorii ma, facand genoflexiuni iti intaresti picioarele, nu SLABESTI!
Dar aici depinde si de conditia ta fizica.winking

| Goldenboy97 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ce intelegi tu prin calorie? Caloria este o unitate de masura pentru energie.
Stai nemancat 3 zile, si fa-mi genuflexiuni sa vedem daca poti, sau alearga 2km.
Cand faci un pas se consuma energie, orice miscare consuma energie, cand dormi se consuma energie, in procesul de digestie se consuma energie.
Genuflexiunile consuma energie, deci prin urmare poti sa slabesti atata timp cat mananci ce trebuie si cat trebuie.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Goldenboy97):

Cand dormi se consuma energie?!
Imi place ca esti amuzant laughing
Hai ca prin digestie mai zic, dar prin somn eu stiam ca se ia energie nu se consuma.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ai de capu meu, ma chinui degeaba.

| Deriol a răspuns:

Cu alea nu slabesti nimic, absolut NIMIC, deci nu te mai gandi ca slabesti sau pui muschi cu alea, ca nu o sa pui decat NIMIC.
Vrei sa slabesti, faci cardio, mananci cum trebuie, bei apa.
Vrei musculatura, faci sala, mananci cum trebuie, bei multa apa.
N-are rost sa ma repet cu atatea raspunsuri, ca vad ca voi nu stiti sa dati un search inainte, sunt zeci de mii de intrebari legate de asta.

| 27110012 a răspuns:

Ar fi cam 85% daca te tii bine de treaba ....pa

| kar1GaNNN a răspuns (pentru 27110012):

Foarte mare procentul care il dai tu, ai impresia ca daca va face toate exercitiile alea de mai sus o sa slabeasca in procent de 85%?!
Te INSELI amarnic, 35% sanse sa de-a jos ceva grasime vor fi.

| aQuaGirl explică (pentru kar1GaNNN):

Dar nici nu-s grasa tare..adica sunt mediu..am putina burtica si cam asa...59 kg la 1.66-1.68 m. vreau doar sa ajung la vreo 52-54 kg. fara diete!

| JohnnyBi a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Eu nu inteleg procentele voastre. 85% grasime corporala sau ce? 35% ce? slabitul se calculeaza in procente scazute din grasimea corporala. gen de la 15% la 8% unde apar patratelele ar fi un procent de 7%. imi plac copiii astia care cred ca 800 de abdomene pe zi = patratele. si cel mai mult aia cu iei proteine pica pielea pe tine. aia chiar sunt amuzanti