| anonim_4396 a întrebat:

Flotarile antreneaza bicepsul?

9 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Flotarile antreneaza prea putin bicepsul. Daca sunt facute corect antreneaza cel mai mult tricepsul, pieptul, abdomenul si partea de sus a spatelui! Uite aici mai multe informatii despre flotari http://proculturism.com/exercitii/flotari-clasice-exercitiul-perfect/!
Uite aici si un program de antrenament pentru acasa http://proculturism.com/programe-de-antrenament/antrenament-acasa/!
Tricepsul este mai mare ca bicepsul, de doua chiar. Daca vrei brate mari concentreaza-te pe triceps, bicepsul este mai mult ca un diamand pus pe coroana tricepsului!
Succes!
http://proculturism.com/

| SpaNu88 a răspuns:

Nu are legatura bicepsul cu flotarile.
cand faci flotari folosesti muschii pectorali si tricepsii
tractiunile pe fata cu priza apropiata antreneaza bicepsii!

| Evelyne13 a răspuns:

Normal si bicepsul si tricepsul

| Hassel a răspuns:

Da, antreneaza toti muschii bratului, umarului si pectoraliiwinkingFu-gi la flotari!winking(ca sa-ti dezvolti mai bine antebratele, incearca si flotarile in pumnihee hee

| sonyaminia a răspuns:

Da!funda?

| Virtualu a răspuns:

Pai antreneaza bicepsul da nu atat cat antreneaza pieptul dar nu vad cum ar putea flotarile sa antreneze tricepsul laughing

| SunIsUp4ever a răspuns:

Sal, bineintlees ca flotarile antreneaza bicepsul si nu numai bicepsul ci si alti muschi.

| gaby218 a răspuns:

Mah daca nu stiti nu raspundeti, antreneaza triceps, piept, deltoid anterior

| Pitroaca_Gaby_1992 a răspuns:

DA! dar foarte putin. Flotarile facute corect exact cum a mai spus cineva antreneaza foarte mult tricepsul, pectorali partea de jos, abdomenul putin si spatele partea de sus destul de mult! Flotarile cu palmele triunghi antreneaza foarte bine bicepsul, adica: faci flotari normale dar palmele tinele cat mai apropiate si degetele mari si aratatoare sa fie unul in capul celuilalt formand un triunghi. Mult succes!