| Andrei_7632 a întrebat:

Flotarile sunt bune pentru masa musculara? Se poate vedea vreo diferenta facand 300 pe zi?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine. Numai cu 50 de repetari pe noapte am crescut de la 55kg la 79kg in doua luni.Prost este cine intreaba?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica stopeaza cresterea? Eu am auzit ca greutatile au acest efect.
Flotarile nu fac altceva decat bine iti dezvolta toate categoriile de muschi, inclusiv spate, piept, triceps, biceps.
Dar toutsi as dori sa stiu a putea face mai multe inseamna o forta mai mare sau un exercitiu obisnuinta facut corect?

| kayan a răspuns:

Nu conteaza numarul, conteaza sa le faci corect. Iti recomand programul asta:

http://www.fiibarbat.ro/exercitii-fizice-pentru-barbati-100-de-flotari/

| argint321 a răspuns:

Prietene fa 5 serii de flotari cate 25 - 30... serii si zilnic nu stopeaza cresterea fac si eu si ma simt foarte bine.

| hmmmmmmmm a răspuns:

Daca faci 300 de flotari pe zi muschii tai se vor obisnui cu modul de antrenament iar masa musculara nu numai ca nu va creste, dar va fi posibil sa si scada. Te vei alege insa cu un corp bine definit (cel putin in partea superioara, acoperita de modul tau de exercitii), fibrat si cu o rezistenta mult mai mare la efort (asta in caz ca te tii de programul asta cel putin cateva luni). Nu o sa fii culturist dar o sa arati ca un manechin.

| Andrei_7632 explică:

Deci lamureste-ma:e bine sa le fac sau nu?

| nicy a răspuns:

Sigur ca da ...cu timpu'...ai rabdare

| cubuletzzzdegheatzza a răspuns:

Da sunt, dar am auzit ca stopeaza cresterea.