| Muscle a întrebat:

Fratilor vreau sa stiu si eu un lucru...Multi zic ca abdomenul trebuie lucrat in fiecare zi si altii ca trebuie lucrat de 2 ori pe saptamana.Lamuriti -ma si pe mine.
PS:Am putina burta de care as vrea sa scap(nu exagerat de multa)....stiu ca pana la "patratele " este de lucrat dar macar cat de cat sa mai scada din burta...Multumesc!

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Se lucreaza de 2-3 ori pe saptamana intrucat sunt muschi, si muschii cresc in timp de odihna.
Abdomenele n-o sa te ajute prea mult la slabit, trebuie sa adaugi si cardio

| Wehes a răspuns:

Maxim de 2 ori pe saptamana.
Cu abdomene NU faci patratele.

Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

Il poti lucra maxim de 2 ori pe saptamana.
Ps. de la abdomene nu dai burta jos big grin

| BestDrugs a răspuns:

Abdomenul este un muschi si trebuie tratat ca atare altfel risti sa faci supraantrenament si nu vei obtine rezultate, chiar din contra, iti recomand sa lasi 2 zile pauza intre antrenamente pentru ca muschiul sa se poata reface. Cat despre partea cu burta, ar trebui sa faci cardio si sq tii o dieta