| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Cat timp (ore) trebuie sa ma dau cu bicicleta ca sa slabesc pana in septembrie 12 kg - 15 kg? [ Nu pot tine regim, nu din lipsa de ambitie, e mai complicatata treaba happy ]

6 răspunsuri:
| OneGentleman a răspuns:

Depinde ce bicicleta ai, dar daca o folosesti zi de zi cel putin 5 km e super bine alaturi de o dieta echilibrata happy

| anonimussssssss a răspuns:

Mai bine tiai masura mersul pe bicicleta in km/h nu in timp.degeaba faci sport daca mananci ca inainte.nai cum sa slabesti daca nai ambitite.in asta consta slabitul, ambitie si perseverenta.bafta la sport.incearca sa nu mananci dupa ora 6 si sa consumi mai multe lichide

| FaraIdeiDeNume explică (pentru anonimussssssss):

Nu e vorba ca nu am ambitie happy, am, dar e complicat, pur si simplu nu pot sa tim regim nu ca nu vreau. doar ca e genul ala de n-am voie. ai mei m-ar baga in spital, pentru ca a mai facut o ruda asa si a murit. in fine, nu ma lasa sa tin regim asta e ideea happy, le-am explicat, dar nimic. Si cam cati km ar trebui sa parcurg, dupa parerea ta happy?

| xcristix a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Pai zile alor tai ca vrei sa mananci mai sanatos pentru ca te simti rau de la mancarea proasta, si ar trebui sa mergi cu bicicleta pana te simti obosit si nu mai poti

| JohnnyBi a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Tovarasa fii atenta aici happy explicatia e simpla. regim poti tine doar atat: fara ZAHAR, fara carne rosie. nu trebuie sa renunti la NIMIC altceva. alergatul>>mersul pe bicicleta, sfatul meu, daca poti, alege alergat fata de bicicleta, faptul ca alergatul solicita muschii mai intens ca bicicleta o sa faca diferenta. daca alergi 1 ora pe zi e de ajuns, daca vrei bicicleta neaparat eu as face 3 ore pe zi, cu pauze de 15 minute la o ora de exercitiu. de ex eu cand faceam drumuri cu bicicleta acum ceva ani,, faceam 24 km pe zi si imi lua 1 ora sa ii fac. daca pedalezi incet nu faci mai nimic...

| boy20 a răspuns:

Pai daca vreai sa slabesti ar fi bine sa te plimbi cam o ora pe zi cu bicicleta.Dar ai putea si alerga cam jum de ora pe zi tiar prinde bine.Bafta!