| PsyhoChild a întrebat:

Ganterele de 8kg sunt bune pentru incepatori?
Vreau sa incep in forta.

Răspuns Câştigător
| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Daca tot este vorba de inceput eu zic sa imbini sala, greutatile cu greutatea corpului, tractiuni, flotari, abdomente (calisthenics) ca sa fi mai flexibil si masa ta musculara sa fie bine proportionata.

Depinde cate repetari poti sa faci cu 8 kg, atata timp cat ramai intre 8-10 pe parcursul a 3 seturi si la final esti mort inseamna ca e bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Pai si la sala faci tractiuni (doar cu asta se incepe la antrenamentul spatelui) si flotari (chiar la paralele, unde ai tot corpul in aer) si abdomene, etc.

Nu trebuie sa le "combini", se fac deja la sala alea.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Incepe cu cat poti face. Poti si cu 20kg, atat timp cat poti face 8-12 repetari.

| aXy99 a răspuns:

Da, dar sper ca ai si gantere mai mari (si mai mici, in functie de exercitiu).