| anonim_4396 a întrebat:

Genoflexiunile (squats) ajuta mai mult la picioare sau fund?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult la gambe si coapse.Modelarea fundului nu prea are legatura cu genuflexiunile. Sunt programe speciale ce le poti invata mergand la sala sau la fitness.

| SerbanSnake a răspuns:

Ajuta la ambele! Genuflexiunile sunt foarte eficiente atat pentru coapse cat si pentru muschii fesieri.Depinde acum si de modul executiei, cel mai bine fiind sa executi miscarea cat mai jos pentru o buna solicitare a muschilor coapsei si cei fesieri.

| Bobita50 a răspuns:

Eu zic ca la picioare.