| io09675 a întrebat:

Hallo!
Cum pot sa fac sa mi se vada patratelele? Eu am patratele care mi se simt, dar as dori sa se observe!
Ce exercitii abdominale imi recomandati?

3 răspunsuri:
| MarcelPop2 a răspuns:

Prietene ca să faci un abdomen frumos plat de invidiat..Nu te baza pe exercițiile abdominale..si alea contează dar puțin.,, un abdomen plat se face în bucătărie" ..adică trebuie să ai grijă la alimentație.+trebuie să scapi de țesutul adipos din zona abdomenului si aici e recomandat cardio.ul. sper ca te.am lămurit!

| qest11 a răspuns:

Antrenament combinat cu o dieta alimentara. Una fara alta nu se poate. Daca doar tii post, vei avea o talie mica ca la fete. Trebuie sa pui abdomenul la munca, sa curga apa pe tine. Iti blocheti gleznele si apoi faci abdomene, la inceput fara greutati, apoi poti folosi sticla de apa sau discuri de haltera, dar nu exagera. Gasesti pe net exercitii pentru abdomen. Ai grija la spate/coloana ca te poate penaliza. Te ridici drept, nu incovoiat si concentreaza-te pe muschi, imagineaza-ti cum lucreaza fiecare. Bea apa sa nu te deshidratezi. In culturism, cei slabuzi, ectomorfi, sunt avantajati la aceasta grupa musculara. Ai grija cu regimul, mai bine mananca multe vegetale, dar si carne de pui slaba, piept fiert, nu gratar, albus de ou.

| kavasaki99 a răspuns:

Cauta pe yt angell fitness te v-a ajuta