| anonim_4396 a întrebat:

Heey! Azi dimineață am fost să alerg, m-am trezit tot ok, m-am îmbrăcat și am ieșit. Am alergat în jur de 15 minute și atît. După ce am alergat am avut dureri în partea dreaptă și dupa 4 min. a trecut, dar după a început să mă doară burta tare în zona buricului unde mă doare mereu cînd am dureri de burtă, m-am dus în duș tot mai tare simțeam senzația de durere, și mai ales cînd am vrut să mănînc un fruct și să beau ceva. E o problemă de la alergat sau ceva medical? Pentru că înainte cu ceva timp tot alergam și nu simțeam nimic durere de burtă, dar recunosc că am probleme cu stomacul uneori, a fost și timp în care am stat și în spital cu stomacul și vara trecută din cauza pancreasului umflat. )))și durerea o simțeam mai mult ca pe un deranj, mă deranja durerea aceasta mai tare decît mă durea, neplăcut.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci lesini in baie si vii aici si ne intrebi daca ai ceva, in loc sa te duci la spital la un consult specializat. faci parte din generatia noua de prosti sau ce? DU-TE LA DOCTOR. lasa internetarii si parerile lor tampite

| eella98 a răspuns (pentru JohnnyBi):

știi, cînd îi zic mamei uneori hai la medic cu mine, mai bine nici nu-i spun, că parcă i-am zis, parcă nu i-am zis ). Simt că știu că am probleme ceva în mine legat de stomac, dar nici singură nu vreau să merg la un control. ) mai bine stau așa pînă vede ea că nu mă simt bine și să cheme urgența, decăt să-i zic eu pur și simplu hai la un control medical și degeaba. ) asta e.

| JohnnyBi a răspuns (pentru eella98):

Si te dor picioarele sa te duci singura? daca mama ta este inconstienta de pericolul la care te expui stand intr-o stare de durere, este datoria ta sa faci diferenta. ai picioare, stii cine e doctorul tau de familie, te duci ii faci o vizita. in viata crezi ca totul faci cu acordul parintilor? daca ei sunt prosti si neinteresati, nu sta dupa fundul lor. ia-ti viata in primire, fa ceva in sensul asta

| Faimosul a răspuns:

Pai mai bine ai consulta un doctor, si eu pateam asta si m-am operat de apendicita si nu am mai avut asemenea probleme! big grin

| eella98 a răspuns (pentru Faimosul):

OMG, de cîte ori am fost luată la urgențe cu presupunere la apendicită, și mereu exista altă problemă în mine. big grin