| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutor. As vrea sa slăbesc. Îmi puteți da vă rog niște sfaturi? Sau măcar dacă știți o aplicație/videoclip care mă va ajuta?

Răspuns Câştigător
| Termopile a răspuns:

Voi fi rapid și comcret
Ca să slăbești trebuie respectați următori pași cu strictețe :
1)Cardio 3 zile pe săptămână 30 de minune pe zi de antrenament (cardio înseamnă înot, alergat, mers pe bicicletă, etc)
2)Alimentația trebuie să consumi (mănânci) mai puțin decât arzi / dai jos ex mănânci 1800 calorii atunci trebuie sa arzi 1900 să fi pe minus cu 100
3)Hidratarea e importantă deoarece elimina grasamile și toxinele
4)odihna fără odihnă organismul nu se reface lucru care te va împiedica să te mai antrenezi deoarece vei fi prea obosit

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănânci numa cât să-ți potolești foamea, adică nu să ai senzația de plin, fii cât mai activă, evită prăjeli, grăsimi nesănătoase, chipsuri, fast food, patiserie, orice suc din comerț și dulciuri (zahar în principiu dar poți mânca fructe, miere, ciocolată neagră) chiar redu sau evită și pâinea

| RAY a răspuns:

In primul rand ce greutate ai, inaltime, varsta, nivelul de activitate apoi mai vorbim si de slabit, imi spui ce faci tu intr o zi normala, ce consumi

| Bizon95 a răspuns:

1. nu manca seara, si mai ales NU la dulciuri seara
2. fa plimbari lungi (1h) si intr-un ritm semi-alert
3. mananca regulat si fara prea multe calorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va mulțumesc foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alearga ca si cum ar veni 10 pitbuli dupa tine

| adryang78 a răspuns:

Îţi recomand o dietă pe care o foloseşte şi soţia mea şi care dă rezultate foarte bune. E foarte ușor de ținut și nu-ți face probleme de sănătate. Se numește "la fix".
Ideea este să mănânci câte puțin la intervale relativ fixe. De exemplu dimineața la ora 7, apoi la 10, 13 și 16. Nu mănânci după ora 18-18.30 și scoți din alimentație pâinea, zaharul, dulciurile în general, sucurile, chipsurile, grăsimile în general. Merge uneori câte o mică ciocolată amară, care conține mai multă cacao și mai puțini îndulcitori.
Asta-i tot.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru adryang78):

In general dietele sunt CRETINE si te ingrasi dupa.
Mai bun un stil de viata, pe care il poti tine MEREU, nu o perioada limitata.

SINGURA dieta pe care o s-o accept, e aia pe care o poti tine 40 de ani, ATAT. ORICE alta dieta e la fel de cretina ca persoana care o tine.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca dietele ar functiona nu ar exista nutritionisti, nu sa-r vinde milioane de carti

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Bingo!

| DricA a răspuns:

Eu am adoptat un stil de viata mai sanatos, incerc pe cat posibil sa fiu mai atenta la ceea ce consum si cum consum. Am reusit sa slabesc 5 kg in aproximativ 2 luni, însă prima saptamana a fost destul de grea. Am consultat diverse dieta pe care le-am gasit pe zodiacool.ro si articole legate de aceste teme si mi-a fost de ajutor. In cazul in care te intereseaza, poti alege ce dieta crezi ca te se potriveste cel mai bine.
Bafta!
https://www. zodiacool.ro/blog/sanatatea