| aif29 a întrebat:

Hei, am si eu nevoie de ajutor. Sunt clasa a 10a si eu nu pot sa fac sportul, dar nu am adus adeverinta ca nu pot si nu am nici o nota la sport ci doar absente. Stiu ca daca aduc scutire mi se motiveaza absentele si mi se taie materia. Dar mama tot uita sa-mi faca mrg. Deci o sa raman cu situatia neincheiata.ce se intampla dupa?laughing

2 răspunsuri:
| vladxone a răspuns:

De ce nu poti sa faci sport?

| Heisen10 a răspuns:

Salut,
Incearca sa vorbesti cu profesoara ta de sport si sa ii spui ca nu poti sa faci sportul, ai(inventeaza ceva).
Dupa spune-i profesoarei ca o sa ii aduce o adeverinta, si spune-i si mamei tale sa iti aduca.
Daca nu o sa aduci scutirea probabil odata, te va pune sa faci sport asa ca incearca sa o aduci sau sa faci o cerere la directoare ca nu poti face sportul, si astfel materia va fi taiata.