| Deni0401 a întrebat:

Hei! As vrea sa iau ceva suplimente, dar nu știu ce firme sunt mai ok, ce recomandați? Ce părere aveți de my protein?

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci in primul rand trebuie sa vorbesti cu antrenorul tau si sa te consulti cu el.
In al doilea rand trebuie sa te duci la un nutritionist sa iti explice cum sta treaba cu proteinele si ce trebuie sa mananci si cum sa le iei.
Pe internet gasesti de asemenea aceste informatii, poti cauta pe google si gasesti zeci de articole, nu stau aici sa iti scriu o ora ce poti gasi pe internet in 30 de secunde.
Nu le lua de capul tau, nutritionistul de obicei te pune sa faci anumite seturi de analize sa vada daca esti alergic la ceva sau daca duci lipsa de anumite vitamine.
Dupa ce faci toate astea, atunci poti sa te uiti pe site si sa vezi cam ce poti sa cumperi in functie si de buget.
Succes.

| HadesSs a răspuns (pentru Evolution):

Si daca nu ai antrenor si nutritionist in oras ce faci?laughing Nu mai iei?laughing

| Evolution a răspuns (pentru HadesSs):

Atunci te documentezi pe internet ce inseamna proteinele, in ce categorii se impart, cum se iau si ce seturi de analize trebuie sa faci inainte sa iti iei proteinele.
Si presupun ca in orice oras exista un spital unde poti face analizele happy
Si sunt sigur ca in orice oras exista un antrenor sau un prieten care are experienta.
Eu de exemplu nu am fost la nutritionist, antrenorul meu (mai lenes de fel) mi-a zis ce sa caut pe internet, am cautat, m-am interesat singur si m-am descurcatwinking
Poti sa iei si fara analize, dar trebuie sa stii ce sa iei si cum sa le iei. Proteinele sunt de la 20-30 de lei pana la 500 de lei.
Ideea e ca eu am testat proteinele de 30 de lei care si-au facut efectul mai bine decat unele de 100 de lei.
Depinde cum le iei, ce mananci zilnic, ce fel de antrenamente faci.
Repet... internetul e plin de aceste articole.

| HadesSs a răspuns:

Suplimente pentru ce? Ce scop urmaresti?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Raport calitate pret e myprotein, în rest poti incerca vitabolic (pudră proteică de la ei e obținută prin procese noi de tip CFU si cfm), mai sunt si aia de la genius care cică sunt calitative (n-am luat si nici nu m-am uitat pe eticheta lor, dar am auzit la multi de ele).

| Antihristul a răspuns:

Nu luaaa ca nu te mai iubesc sad