| EuSuntCeSiCineVreau a întrebat:

Hei,deci ce este mai bine pentru mine? Am 17 ani si sunt cam gras, deci sa ies sa alerg sau sa fac la banda rulantă si bicicleta din aia fitnes (Dacă am scris bine)? Si mâncarea...cu mâncarea chiar este nasol. Eu degeaba mănânc puțin dacă mănânc tot felul de prostii. Si imi este si puțin frică să nu dau in anorexie ca am inteles ca se face daca nu mănânci

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Anorexia este o boala psihica, se face din cauza a ce gandesti, nu a ce mananci, si conduce la subnutritie cronica si deces. Daca esti intr-un mic deficit caloric, slabesti. Tu insa, s-ar putea sa fi deja slab. Miscarea pe care o recomand este alergatul pe banda, pentru ca nu uzeaza articulatiile (genunchii).

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Anorexia este o boala psihica -> ai 40 kg si te vezi mega gras.
Not your case.
Calculeaza-ti caloriile si nu consuma prea des lipide cu zaharuri.

| AnastasiaK a răspuns:

Alergare. Banda si bicicleta aia nu se compara cu alergarea afara, din punctul meu de vedere. Dar sunt si alea mai bune decat nimic.

Cat timp esti in deficit caloric, nu conteaza ca mananci prostii, tot slabesti. E nasol pentru sanatate, dar ca idee...slabirea se intampla oricum.