| Biu009 a întrebat:

Hei, fac sala de ceva timp si ma gandeam sa imi cumpar ceva shake-uri cu proteine. Intrebarea este pentru cei care consuma asa ceva, ce imi recomandati? Sunt fata, am 19 ani.

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Orice izolat proteic e bun.

| Florentina9210 a răspuns:

Serious Mass.

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand consuma proteine din alimente, carne, oua... Si apoi, daca mai ai nevoie mai ia-ti si shake-uri, e o investitie inutila daca nu iti faci plinul de proteine din alimente in primul rand. Suplimentele alimentare asta sunt, suplimente, nu inlocuiesc o alimentatie echilibrata.
Pentru recomandari ii las pe altii. happy
Spor la treaba.

| Biu009 explică (pentru CuriousStuff):

Ma alimentez corespunzator, dar vreau sa iau si suplimente happy

| hgcl a răspuns:

Alimentatie pusa la punct, un complex de minerale si vitamine, glutamina si aminoacizi pastile. Bafta!

| MOvidiu a răspuns:

Daca optezi pentru suplimente..eu luam creatina+dextroza+aminoacizi... dupa sala repede o banana si apoi acasa o masa copioasa din o steak cu salata. Spor!

| xXNinjaTopXx a răspuns:

Gold Whey Standard de la O.N, Dymatize ISO-100, WPI, Impact Whey Isolate. toate sunt bune. Daca iti iei, ia-ti ceva izolat, (ca cele spuse de mine) nu cred ca esti piele si os si ai nevoie de gainer laughing + carbohidratii sunt foarte ieftini, nu merita sa dai banii pe ei.

| Biu009 explică (pentru xXNinjaTopXx):

Nu sunt piele si os, dar simt ca am nevoie de ceva suplimente laughing