| Gatsby a întrebat:

Hei, hei, am o intrebare referitoare la exercitiile fizice. trebuie sa fie neaparat zilnice#. adica daca nu am timp intr-o zi nu fac exercitii, dar de 3 sau 4 patru ori pe saptamana fac cam 35- 40 de minute. oricum, am grija ca in fiecare saptamana sa am 2 ore minim. se pune si asa# adica, chiar daca nu fac in fiecare zi macar fac de cateva ori si destul de mult(cred eu, fata de altii.)deci, e bine si asa sau trebuie zilnic sa fac miscare#

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca vrei masa musculara si/sau forta : de 3-4 ori pe saptamana maxim.

4 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

E bine sa faci minim 5 sau 6 zile exercitii/ Se poate lua pauza, o zi maxim 2 fara sa fie nici o problema

| DeniiMT a răspuns:

Cred ca e ok, dar chiar daca nu faci exercitii zilnic eu te sfatuiesc sa faci ceva, doar sa nu stai ( ex. : curat, sa te plimbi, sa mergi la shopping)...cu alte cuvinte fa ceva, nu neaparat exercitii. Oricum eu consider ca e bine ca faci de 2-3 ori pe saptamana. Si eu fac aerobic acasa de 5 ori pe saptamana si asta nu numai ca ma relaxeaza dar imi da o stare de bine. Mult succes in continuare! happy

| baf a răspuns:

E bine ..gandeste-te ca faci comparativ cu cei sedentari ..si e foarte bine pentru tine

| Maravilla a răspuns:

In primul rand spune si tu ce fel de exercitii faci, si ce obiective ai cu exercitiile astea, adica vrei sa castigi masa, sa slabesti, sa te menti?