| IamFantastic a întrebat:

Hei! spuneti-mi si mie un stil de arte martiale care se bazeaza pe Aruncari/proiectari si lovituri rapide/mobilitate. Vreau sa ma apuc de un sport big grin... KARATE

3 răspunsuri:
| Mihai543215 a răspuns:

Ce judo tata ala e o procarie, parerea mea, ce imi face ma da de pamant, iti dai seama, pe mine unu daca ma ia cu aruncat si data de pamant n-are niciosanse, face vizita pe la spital. Daca vrei ceva serios poti sa te duci la mma desi e dur dar e f bun mai ales daca dai de un profesor care stie ce face sau cel mai bine e sa te duci la Wing Chun. Te interesezi u prin oras, pe net. Este cel mai bun in lupta de strada e gen bruce lee, jet lee, yip man. Da pe youtube. La toate exista concursuri, la asta nu exista, daca ar intra 2 sa se bata serios ar ajunge sigur la spital cu ceva grav unu pentru ca e dur, e unu dintre cele mai dure, nu iarta nimic, lovituri f puternice scurte. Sa dai tata sa ii fie frica cand te vede si sa traga in tine cu un pistol sa ii fie frica ca rateaza si il prinzi a 2-a oara. Il stiu pe un baiat face de 2 ani nu il bate nici sulea p-ala cu orice vrei tu.

| PoeTuL05 a răspuns:

Judo este cu proiectari si mma-ul in mare parte.

| alexevo123123123 a răspuns:

Aikido,Wing Chun.