| alii98 a întrebat:

Hei TPU, am 12 ani(sunt nascut pe 30 aprilie deci nu am de mult),am 1, 40 si ceva metrii,si ceva muschi, si cantarul arata cam 41 de kilograme,vreau sa stiu daca este putin, normal sau mult.
Funda! Si sa nu radeti de mine

Răspuns Câştigător
| SADNESSMACHINE a răspuns:

Hei, este normal cate kilograme ai, mai ales ca esti baiat, la varsta ta se petrec schimbari si poti lua in greutate dar asta nu conteaza, de obicei baietii de varsta ta au 45-50 de kilograme dar nu te speria, esti mai mic de inaltime deci esti si mai slab. Gandeste ca o fata de 12 ani cu 1, 40 de metrii are cam 35-38 de kilograme dar un baiat este mereu mai greu.
Deci esti bine, esti normal

10 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu cantarul decide, oglinda.

| alii98 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, eu am dat funda la raspunsul care l-am inteles cel mai bine

| MyNameIsJohnny a răspuns:

Ba este bine. La varsta ta trebuie in jur de 41 - 45 kg deci e perfectt

| qq221133 a răspuns:

Bai baiatule, ce te intereseaza doar la 12 ani iti pasa tie de gagici, esti bun asa cum esti, daca iti place tie de tine...
Sper ca te-am ajutat :3!

| DevilNight01 a răspuns:

La ce inaltime ai esti normala pentru 41 de kilograme

| Nicoleta4000 a răspuns:

Eu am aproape 12 ani si am 1.57 si 37kg

| Katty101 a răspuns:

Depinde de greutatea oaselor tale...
E normal să ai atat dacă oasele tale sunt grele și nu ai burtă (la modul grav), aș spune ca pentru 1.40 m e mult, dar pentru 12 ani e bine:d
Dacă tu observi că ești prea grasuț, iar unele lucruri nu le poți face din cauza marimii atunci e prea mult, dar eu cred că este normal!

| WinMarkPublicChampion a răspuns:

Pai pentru inceput eeste foarte bine la varsta ta, adica eu stiu ca pe cat de inalt esti pe atat de "gras" esti, adica pentru inceput este bine, nu este nimica care sa te ingrijoreze big grin!
funda te rog

| Sergiu11d a răspuns:

Pai după părerea mea 41 de kg suna prea mult pentru 1.40 m

| Calin_Andrei_1997_PKn6 a răspuns (pentru Sergiu11d):

Da. Eu am 12 ani, 1m si44cm si 34 kg