| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU, am 140 kg, de curand mi am luat altere si banda de alergat, dar n am idee cum sa faclaughing imi puteti spune un program ceva?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti obez gradul 3 omule, practic moartea iti bate la usa, dieta restrictiva + cardio zilnic
mai bine mergi la sala

| Gabiursu123 explică (pentru RAY):

Exact, asta am zis si eu. dar acum 7 luni aveam 107 kg mentionez ca ma duceam la nutritionist. cand m-am lasat in 6 luni am pus 33 kg... cum e pisibil? si app intreb pe cineva cate kg imi da. toti zic 105 maxim...

| RAY a răspuns (pentru Gabiursu123):

Scopul lor este sa te faca sa revi mereu la ei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Urci pe bandă, îi dai drumul și alergi.

| Wr3nch a răspuns:

Foloseste puterea YouTube si o sa gasesti destule exercitii.

| mirceakitsune a răspuns:

N-ai idee cum să alergi pe o bandă de alergat și să ridici o greutate?
în fine caută pe google sau Youtube exerciții cu gantere, dacă nu știi să alergi pe banda de alergat, la fel caută pe google sau Youtube.

| Spartacus12345 a răspuns:

Am auzit ca banda de alergat nu ajuta deloc pentru slabit. Asa ca mergi intr-un loc mai retras si alearga normal. Si ai grija la alimentatie de acum incolo. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

De ce sa nu ajute? orice arde calorii ajuta.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta e problema, ca nu arde caloriile. Multi experti in fitness au zis asta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

Daca depui efort, arde. expertii aia sunt mega IDIOTI.

In ziua de azi oricine cu un curs amarat de 3 luni e "personal trainer", "nutritionist" si "expert fitness".

Ia arata-mi si mie un articol scris de un "expert" care sustine ca nu arde calorii.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

O sa iti arat. Intre timp mai bine taci

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

De ce sa tac cand majoritatea "expertilor" nu-mi ajung pana la calcaie?

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Du-te de aici cu mandria ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

O sa ma duc cand imi aduci articolul. Sa vad, chiar si dupa aproape 14 ani de sala daca am ceva nou de invatat, cu toate ca nu cred ca o sa gasesti ceva sa sustina o asemenea CRETINITATE.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

E vorba despre GRESELI DE FOLOSIRE. Acolo NU SCRIE ca nu arde calorii.

Citez "E adevarat, antrenamentul cardio pe banda de alergat la o intensitate medie si constanta ESTE EFICIENT IN FELUL SAU, dar pentru rezultate cu adevarat vizibile trebuie sa-ti fortezi limitele si sa maresti treptat nivelul de dificultate al exercitiilor sau durata acestora. "

Tu CITESTI un articol inainte sa-l trimiti? Acolo NU scrie ca nu arde calorii, chiar scrie ca ARDE si te invata cum sa faci a.i. sa ARZI SI MAI MULTE.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai sictir ca prea te crezi grozav. Nu mai crede ca le stii pe toate ca nu esti Dumnezeu sa fii atotstiutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

Ti-am citat din articolul DAT DE TINE.
Tu ma CONTRAZICI si apoi dai un exemplu un articol care MA SUSTINE.

Felicitari, ai IQ-ul unei gaste happy

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Cosmin86):

Iar tu ai IQ-ul 0 pentru ca esti cel mai handicapat om pe care l-am cunoscut

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spartacus12345):

E greu sa comunici cu cineva care nu intelege NIMIC... traieste in continuare in bezna tipica oamenilor prosti.

Ignore, nu-ti mai raspund.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Youtube. O sala de sport. Orice varianta.
Dar daca ai 140 kg si fortezi iti vei deteriora articulatiile picioarelor si mai grav poti sa-ti fracturezi picioarele.
Mai intai incearca plimbari lungi de minim o ora cu ritm cardiar redus. Si cu alimentatie adecvata.
Cand scazi sub 100 poti incepe sa ridici ritmul cardiac (exercitii ceva mai solicitante).
E greu dar nu imposibil. Succes!