| Justin_Pînzariu_1999 a întrebat:

Hei, TPU, am nevoie de putin ajutor. Eu ma consider un jucator foarte bun la football. Cum as putea afla cand se dau probe pentru juniori la nationala sau la Steaua Bucuresti?

2 răspunsuri:
| SUDSteaua1947 a răspuns:

Offff.In tara asta nu ai nicio sansa, iti garantez! In tara asta nenorocita trebuie sa fi fiul cui trebuie ca sa te vada cineva, poti sa fi si Maradona combinat cu Hagi, se pisa toti pe tine.nimeni nu vrea performanta, doar bani.

| Lawliet14 a răspuns:

La nationala ajungi selectionat, nu prin probe de obicei. Si vii apartinand de un club. Trebuie sa te legitimezi la un club, sunt o multime, chiar de cluburi private. Vezi care sunt cele mai bune la nivel national la categoria ta de varsta. Inainte poti suna la clubul Steaua sa vezi daca exista grupa de copii la categoria ta de varsta. Am inteles ca nu mai e academie extinsa acolo.