| fdfsdfsfd a întrebat:

Hei TPU

care este cel mai bun aliment natural care ajuta la dezvoltarea masei musculare, fortei si asa mai departe?

am auzit ceva legat de sfecla rosie

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Proteina pe care o iei fie din unele legume (ciuperci, soia) fie din carne.

| Cosmin86 a răspuns:

Muschi de vita.

| anonimg a răspuns:

Proteina dezvolta masa musculara. Putem compara proteina cu o cărămidă. Ea construiește masa musculara. Dacă este luată din alimentele vegetale este foarte bine, foarte sănătos (mazăre, fasole, linte, arahide).
Trebuie să ai grijă că prea multe proteine aduc boli grave organismului. De aceea atunci când consumăm prea multe proteine, trebuie să avem și o viață activă; pentru că ele nu se vor "aseza" în mod corect, sănătos in organism, ci vor face mult rău.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonimg):

Excesul de proteine este eliminat de corp prin urina si materii fecale.Nu poate absorbi corpul mai multe proteine decat are nevoie.Chestia cu ''boli grave'' ale organismului este reinventarea medicinei de catre tine.

| anonimg a răspuns (pentru siriusblack98):

Este adevarat ca se elimina cum spui; dar totul trece prin ficat, rinichi. Aceasta se numeste suprasolicitare. La 30 de ani, organele interne ale unora arata ca de 60 de ani. Iar la 60 de ani omul ajunge putred pe interior si va sta cu punga de medicamente la capatai.