| Asrian66 a întrebat:

Cat m-ar costa sa schimb v break-urile cu unele pe disc?

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu merita aceasta modificare sub nici o forma.
Financiar este un dezastru: alti butuci, discuri, etriere, adaptoare... samd
Investitia s-ar putea sa faca mai mult decat toata bicicleta.

Mai bine iti iei alta tzoacla cu frane pe disc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi depinde de tipul cadrului pe care îl ai. Dacă cadrul are prindere pentru frâne disc, atunci se poate monta frână disc. Dacă nu are prindere pentru astfel de frână, atunci nu se poate monta și va trebui să schimbi tot cadrul. Doar la un atelier îți spune exact dacă se poate modifica sau nu.

Apoi, dacă se poate, pe lângă cabluri, manete va trebui să schimbi totusi și jantele. La banii ăștia mai bine cumperi o bicicletă nouă care vine direct cu frâne pe disc.