| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să slăbesc până la vară? Beau foarte multă apă zilnic, cu asta nu am problemă...dar când vine vorba de mâncare, chiar nu pot. Nu mănânc non-stop, mă refer la faptul că nu pot renunța la mâncărurile nesănătoase. Cum pot face asta? Dacă mama gătește ceva sunt nevoită să mănânc. Iar la școală ce aș putea mânca? Iar in legătură cu exercițiile? De alergat nu am unde nici când. De făcut abdomene sau alte exercitii nu știu de ce mi se par foarte grele. Nu pot sa le fac, obosesc. sad niște sfaturi?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,Manca destule proteine Carne de porc,pui,peste,oua, iaurt gresesc, Proteine din zer, curcan, Somon, carnea de vita
A creste proteinele din dieta ta te vei simti mai mult timp saturata astfel la urmatoare masa vei manca mai putin plus ca ajuta la arderea grasimilor

Studiu
De exemplu, un studiu doua grupuri, doua dejunuri identice în calorii: una constând din ouă, cealaltă de covrigi.

Participanții care au luat micul dejun au pierdut cu 65% mai multă greutate și cu 16% mai multă grăsime corporală în perioada de studiu de opt săptămâni (3).

În plus, un aport ridicat de proteine poate ajuta la prevenirea pierderii musculare atunci când calorii zilnice sunt reduse pentru scăderea în greutate (4).

Creșterea proteinei aproximativ 20-30% din consumul total de calorii sau 0, 45-0, 55 g / lb greutate corporală (1, 0-1, 2 g / kg) pare suficientă pentru a oferi beneficiile (4).
important

Obținerea de proteine suficiente în dieta ta poate contribui la promovarea pierderii în greutate, parțial prin scăderea apetitului.

2, Manca mai multe fibre http://foodstory.stirileprotv.ro/......e-in-fibre

3,Manca mai multe supe, ciorbe, un studiu a demonstrat ca foametea sa redus cu 38% cand au mancat mancare lichida vs solida

4, Bea cafea, reduce foametea
5, Bea 2 l de apa pe zi
6, Cercetările arată că practicarea atenției în timpul meselor poate ajuta oamenii să experimenteze mai multă plăcere în timp ce mănâncă. Acest lucru poate contribui la menținerea concentrării asupra calității, mai degrabă decât asupra cantității, și reduce comportamentul alimentar
7, Ciocolata neagra este buna ia inhiba pofta de dulce, mancare
8, Mănâncă niște ghimbir
9, ardei iuti, dulci sunt buni
10, Manca in farfuri mici
11, tine un jurnal unde sa scrii tot ce manci, absolut totul
12, cantarestete zilnic
13, Utilizați o furcă mai mare, ar da senzatia ca manci mult
14, Exerciții cardio, culturism inhiba foametea
15, A pierde grasimea din jurul burti duce la inhibarea foametei
16, Somnul conteaza foarte mult
17, redu stresul, nervii
18.Manca omega 3 -carne de peste, ulei de peste, masline, avocado
19, Optați pentru gustări bogate în proteine
20, Vizualizați consumul alimentelor pe care le doriți
21, Renunta la dulciuri, sucuri gen coca cola, pepsi, sprite, bea doar apa plata

Ce sport să practicăm pentru a slăbi mai mult?

Schi de fond: cine practică acest sport reuşeşte să ardă cam 500-700 kcal/oră: în plus ajută mult la menţinerea unei siluete perfecte
:: Rotilele (rollerblade): ca şi schiul de fond, şi în acest caz se ard cam 500-700 kcal/oră, având avantajul modelaţii gluteilor
:: Joggingul: numărul de calorii consumate este în jur de 550 kcal/oră a€“ cu avantajul menţinerii unui sistem circulator perfect precum şi a unei musculaturi a întregului corp în stare foarte bună. Nu trebuie însă exagerat şi, dacă e posibil, e bine să nu se alerge pe asfalt sau ciment, întrucât au de suferit spatele şi genunchii
:: Tenis, badminton: consumul este de circa 500 kcal/oră, cu condiţia însă să fugim după minge...
:: Fitness la sala de sport (de exemplu aerobica, step, zumba): în funcţie de intensitate, se consumă între 300 şi 600 kcal/oră. Pe lângă beneficiile pentru pierderea kilogramelor în plus, acest gen de activitate ajută mult şi psihic prin socializarea cu cei care o practică
:: Bicicletă: se consumă între 300 şi 600 kcal/oră, depinzând de viteză, tipul de teren condiţiile climatice. Este o activitate excelentă pentru cei obezi, întrucât protejează articulaţiile şi spatele a€“ evident, cu condiţia să nu exagereze, cel puţin la început
:: Mersul pe jos: consumul este între 180 şi 250 kcal/oră, chiar şi o plimbare de 30 minute făcută însă zilnic ne poate ajută.

Cum putem scăpa de grăsimea abdominală?

http://www.scientia.ro/......inala.html

13 trucuri pentru a ne stapani pofta de dulciuri

http://www.sfatulmedicului.ro/......ciuri_5970

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Mănâncă pâine doar la masa de dimineața și aceea prăjită. După ora 18, mănâncă doar mere roșii sau kiwi. Dacă respecți aceste reguli simple, te vei simți mult mai bine. Dacă vrei cu adevărat să dai câteva kilograme jos, trebuie să faci și mișcare. Poți merge mai mult pe jos(zilnic).

| pinkpityc a răspuns:

Poți încerca o dieta extrem de simpla, care pentru mine a funcționat mult.

Ai nevoie de 5 lamai și 2 litri de apa.Tai lamaile în cubulețe mici, cu tot cu coaja, și le lași la fiert în apa pana da în clocot, după ce da în clocot oprești și lași apa cu capac peste, la infuzie, pana se răcește. Bei în fiecare dimineață 500 ml, iar după ce bei nu ai voie sa mănânci cam o ora doua. Amestecul îți ajutati ajunge doar 4 zile, deci la fiecare 4 zile trebuie sa îl refaci, și sa îl ți la frigider sa nu se strice. Trebuie sa ți cam 30 de zile și poți sa slăbești 5- 10 kg

Pe mine m-a ajutat enorm dieta asta, iar de mâncare nu m-am abținut de la nimic.

Sper ca te-am ajutat și chiar merita da incerci, oricum nu ajutatjungei îmi e pierdut.

| anonima1111111111 a răspuns:

Voință, mami, ambiție happy
Încearcă să-ți faci un anume program în care, zolnic să alergi o 2-3 ture de cartier, să renunți la mijloacele de transport și să mergi cu bicicleta la școală și înapoi, iar dacă îți permiți, fă-ți un abonament la o sală de fitness, că sunt o grămadă prin toate orașele. Să mănânci nesănătos, mult, să nu faci sport intens măcar de 3 ori pe săptămână și să vrei să slăbești, e imposibil. Deci, cum am mai spus: încearcă ca de mâine să alergi ori dimineața ori seara câțiva kilometri și dacă vei face asta zilnic, în 3 luni deja vei vedea ceva schimbări. Chiar dacă la început ți se va părea extrem de greu să alergi și să faci exerciții, după 1-2 luni corpul tău se va obișnui cu efortul iar la un moment dat nu ți se va mai părea greu deloc, crede-mă. Uite, de exemplu eu, acum 2 ani nu puteam să fac 10 flotări, am început să fac zilnic 20-30 de flotări, abdomene etc iar acum, după 2 ani fac zilnic 2-3 sute de flotări și pedalez aproape zilnic 50 de kilometri și nu mi se mai pare greu deloc, chiar dacă la început aveam impresia că leșin.
Numai bine happy