| AnonimaPff a întrebat:

Pentru o fata de 12 ani, ce este mai indicat: inotul sau gimnastica? Altceva nu prea vreau, nu ma pot decide intre astea doua. Daca ajuta cu ceva, inaltime :1.66 si greutate : aprox. 45 kg.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: mai toate gimnastele au probleme la maini, picioare si coloana. Inotul este cel care nu strica ci face bine la orice varsta. Daca, insa, faci gimnastica doar de dragul de a o face nu-i problema, adica gimnastica de intretinere. Aia o fac si inotatorii.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inotul + tenis de camp, macare de 2 ori saptamanal fiecare.
Formeaza fetelor un trup frumos, chiar de invidiat!
winking

| anonimg a răspuns:

Daca nu vrei sa faci performanță, atunci amândouă sunt bune. Si daca nu le poti face pe amândouă în același timp, le poti face pe rând. Vei vedea dupa aceea ce iti place mai mult. Fiecare din acestea te dezvolta in felul lor.

| lpavel a răspuns:

Gimnastica ar fi mai bine dar cred ca mai bine ar fi sa faci ce-ti place mai mult!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Gimnastica pentru ca de inotat e mai greu.

| HadesSs a răspuns:

Gimnastica e ok dar cere multe sacrificii, daca vrei sa o faci din placere si pentru un corp armonios eu as merge pe inot, te dezvolti frumos.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Fa ce-ti place.

| Kerre a răspuns:

Sincer ti-as sugera gimnastica ti-ar aduce mai multe "rezultate".

| Dadboyyy a răspuns:

Inotul