| Cristian2003 a întrebat:

Hei! Un fotbalist din Liga1, Premier League sau La Liga castiga salariul pe luna sau pe sezon?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Salariile la noi se dau pe luna. In La Liga din ce stiu, la fel. Doar in Premier League am auzit ca x are nu stiu cate mii de lire pe saptamana. Pe langa toate astea, jucatorii mai au si prime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice jucator e platit lunar (daca se depasesc mai mult de 3 luni in care nu a fost platit, orice jucator isi poate depune memoriu pentru a deveni liber de contract).

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Pe sezon împărțit la luna

| Guti14Haz a răspuns:

Pe luna.