| Eliot123462 a întrebat:

Heii,am o intrebare.
Daca faci anumite exercitii (cum ar fi cele pentru abdomen si asa mai departe) cand inca esti nedezvoltata desi esti destul de mare, nu o sa te mai dezvolti? Am auzit ca unele exercitii pun presiune pe coloana si nu e bine sa le faci cand inca esti in crestere.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este bine sa faci sala, cand esti in crestere, nu pentru ca ar pune vreo presiune pe coloana ci, pentru ca-ti inhiba hormonii de crestere si nu mai cresti in inaltime.

| Eliot123462 explică (pentru Violleta2022):

Fac sport acasa, nu ma duc la sala

| AnastasiaK a răspuns (pentru Eliot123462):

Disclaimer: Annastassia e total paralela cu absolut tot ce inseamna nutritie si sport.

Raspuns la intrebare: poti sa faci si exercitii acasa si sala la orice varsta. Cat timp exercitiile sunt executate corect, nu e absolut nicio problema. Daca le faci aiurea, risti accidentari.

| Eliot123462 explică (pentru AnastasiaK):

Bine de stiut happy